Strunné nástroje

Strunné nástroje patří k nejkrásnějším a nejkreativnějším hudebním nástrojům vůbec. Na rezonančním těle těchto nástrojů se nacházejí struny v nejrůznějších konfiguracích a laděních a otevírají široké spektrum hudebně tvůrčích možností. Od menších citer a kantele až k velikým tanpurám a monumentálním monochordům.

Koncertní monochord, citery, tanpura

Na koncertech a seminářích můžete vidět a slyšet monumentální koncertní monochord, který má na jedné straně 30 strun s posuvnými kobylkami a na druhé straně 2 čtyřicetistrunné citery.

Dále kantele a citery různých druhů a ladění. 

Rezonanční "body monochord", který je možné též položit i na tělo ležícího člověka.

A též speciální "vesmírný" monochord naladěný z obou stran do jediného tónu s velmi podmanivým vibračním a zvukovým efektem.

Velmi používaným nástrojem je i tanpura - ve formě moderní moderní variace na klasický indický nástroj, který v kombinaci základního tónu a kvinty vydává onen typický nekončící dlouhý tón, ze kterého hudba začíná a do nějž se zase vrací...

Kytara d'amore

Unikátní kytara vycházející z modelu klasické koncertní kytary s dvěma basovými a 18 rezonančními strunami, které tomuto nástroji přidávají úplně novou zvukovou a prostorovou dimenzi.

Rezonanční terapeutické lůžko

Rezonanční lůžko je komplexním unikátním hudebním nástrojem umožňujícím harmonizující vibračním působení  na celé tělo, fyziologii a mysl člověka.

Základním principem rezonančního lůžka je 50 - 80 strunný monochord (struny laděné do stejného tónu včetně hlubokých basových strun), umístěný na spodní straně lůžka. Tyto struny jsou kreativním způsobem rozeznívány a ležící člověk vnímá tyto příjemné harmonické vibrace postupně naplňující jeho tělo i mysl. Vjem zvukových vibrací celým povrchem těla je kromě svých léčebných a harmonizujících účinků zároveň i mimořádným vnitřním zážitkem.