Vstupte do jedinečného, ničím neohraničeného hudebního světa, který vás od první chvíle jemně pohltí a naplní svou subtilní krásou a niternými doteky.

"MYSTICKÝ DUET"

Ivo Sedláček
- sférické housle, flétny, strunné nástroje
Pavel Sedláček - handpany, kytara, laděné sklo


Během koncertů Ivo a Pavla Sedláčka se budete moci zaposlouchat do nádherné hudby rozeznívající se na úžasné hudební nástroje, z nichž některé jsou jediné svého druhu.

Vítejte v hudebním světě, kde se hudba spontánně rodí a vzniká v každém plynoucím okamžiku, rozechvívá hluboko uvnitř, chvíli je jemná a éterická, chvíli zase strhující, virtuózní a dynamická.

Unikátní sférické housle "Orion" a basové housle "Sirius" s 33 strunami rozezní zvukové dimenze, jaké jste možná ještě nikdy neslyšeli ...Ivo Sedláček je absolventem hudební fakulty pražské AMU (v houslové třídě prof. Václava Snítila) a pětiletého postgraduálního studia indické klasické hudby.

Pavel Sedláček je hráčem na klasickou kytaru (vítěz celostátní kytarové soutěže ZUŠ) a je zároveň považován za jednoho z nejpozoruhodnějších světových hráčů na speciální nástroje handpany (hang drumy)


Pavel a Ivo spolu vystoupili na mnoha úspěšných koncertech u nás i v Evropě, na Tchaj-wanu, v Japonsku, v Izraeli, v USA, Kanadě a Namibii. Nedávno vystoupili i v pořadu České Televize "Dobré ráno".


Koncerty jsou akustické a jsou ideální pro klasické koncertní sály a publikum i další inspirující prostory vhodné pro krásnou jemnou hudbu a soustředěný poslech.

Možná jsou i vystoupení pro speciální a exkluzívní příležitosti. 


VELKÝ ROZHOVOR S PAVLEM SEDLÁČKEM (v němčině a angličtině)

Zde si můžete poslechnout společné dueto Ivo Sedláček & Pavel Sedláček
NOCTURNE IN C# MINOR

Zde se můžete vydat do tajemných krajin Island v atmosférickém hudebním videu:A tady je krásná skladba ve společném podání Pavla Sedláčka a Ivo Sedláčka, plynoucí nad úchvatnými scenériemi Skotska a Irska:
OMANA CELTIC PHANTASY 

.........................................

Dojmy některých účastníků koncertů:

"Nádherné ! Jsem tak ráda že jsem se mohla zúčastnit koncertu v Los Angeles. CD je úžasné a poslouchám ho každý den."
                                     
Krista Benson

"Moc děkuji za tento naprosto výjimečný koncert, za vaši hudbu a za cestu do vnitřních i vnějších sfér. Bylo to úžasné."
                                     
L Óbelt Le Grand

Byl to pro mě opravdový zážitek. Jedinečná hudba, která mě přivedla do světa klidu, fantazie…naděje… Miluji básníky…. básníky hudby…Pomáhají hledat a objevovat ... Poodhalují cíp tajemství. Děkuji vám, Ivo a Pavle… Vaše  
                                                                 Jitka Molavcová

"Tóny Ivových houslí jsou nepopsatelné a okamžitě nás přivádějí do oblastí bez hranic. Nesmírně hluboký zážitek. Bylo též nádherné sledovat jemnou hudební komunikaci mezi otcem a synem."
                                     
Jiří Černota

"Jejich koncert v Los Angeles byl neuvěřitelný zážitek ! Oba jsou neuvěřitelně talentovaní a zároveň skromní, bylo mi velkým potěšením se s nimi setkat."
                                     Stevan Morris 

Stále v nás rezonují hluboké dojmy ze včerejšího koncertu. Vaše hudba nám ukázala, že jsou tu ještě nové, neobjevené dimenze zvuku, který nejen probouzí emoce, ale zejména se dotýká ducha a duše. 
                                      Dorota Woźny

"Na některé prožitky slova prostě nestačí.... tohle byl jeden z nich. Výlet do nitra. Ještě nikdy mi netekly slzy z nádhery."
                                     Lenka Schuldesová

"Měl jsem možnost slyšet Ivovy jedinečné housle včera živě při koncertě v kostele v Csezneku a musím říct že jejich zvuk je božský a oči se mi naplňovaly slzami když jsem se nechával tímto zvukem unášet ! Nikdy jsem ještě neslyšel takovou bohatost a jedinečnost tónů ! Člověk má pocit jako by byl mezi anděly a létal s nimi. Mockrát děkuji, Ivo, byl to životní zážitek."
                                      L Óbelt Le Grand

"Mnohaminutové ticho po doznění posledních tónů hudby sfér při koncertu, ve tmě, jen za svitu svíček, bylo nadpozemskou společnou meditací. Takovou nelze naplánovat. Vesmírný prožitek. Pár tónů houslí a handpanu a vědomí transcenduje nad běžnou zkušenost. Děkuji Ivo a Pavle. Těším se příště."
                                    Tereza Kostková

"Na mou ženu váš koncert nesmírně hluboce zapůsobil, viděl jsem ji plakat během něj ... I po několika dnech v nás ten zážitek stále rezonuje ..."
                                       Anton Reva

"Poté co teď 10 dní poslouchám vaši hudbu, musím říct že to jsou skutečné mystické okamžiky. Alba Pantheon a Silentium jsou jedinečné cesty, které mě přivádějí do hluboké meditace. Děkuji Ivo a děkuji i tobě Pavle za tuto nádhernou hudbu. Zvuk i skladby jsou fantastické a je úžasné vědět že hraje otec se synem ..." 
                                       Philippe Djoharikian

... a jeden z nejpozoruhodnějších dojmů nalezený na houslovém pouzdru po koncertu v Itálii: 

 

"Jedinečná hudba, která mě přivedla do světa klidu, fantazie … naděje… Miluji básníky…. básníky hudby… Pomáhají hledat a objevovat... Poodhalují cíp tajemství. Děkuji vám, Ivo a Pavle…"

Jitka Molavcová